Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli Çocuklar Spor Etkinliklerinde KaynaşıyorSuriyeli mülteci çocuklar spor etkinliğinde bir araya geldi. Sultanbeyli’de yaşayan mülteci çocukların rehabilitasyon süreçlerine katkı sağlamak için Mülteciler Derneğimiz yeni bir projeye imza attı. GIZ ve Welthungerhilfe tarafından desteklenen proje kapsamında Sultanbeyli spor salonunda mülteci çocuklar spor yapmaya başladı. Sporla Suriyeli çocukları Türkiye’deki sosyal hayata daha hızlı alıştırmayı amaçlayan proje 6 ay boyunca devam edecek.

Her hafta 25 tanesi ilkokul, 25 tanesi de ortaokul olmak üzere toplam 50 çocuk servislerle okullarından alınıp Sultanbeyli Spor Salonundaki etkinliklere katılacak. Etkinlikler arasında beden aktiviteleri, beyin sporları (Jenga, tangram, reversi, qwirkle, katamino ve sihirli kule) ve salon sporları (Hentbol, futsal, squash, masa tenisi vs.) bulunuyor. 6 ay sonunda projeden 300 çocuk faydalanmış olacak.

Spor etkinliklerine Türk öğrenciler de katılacak. Böylece çocukların birbirleri ile iletişimi gelişecek ve yeni arkadaşlar edinecekler.

 
 
 
golge