Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli ÇocuklarMülteciler Derneği, Mavi Hilal Vakfı ve Yuva Derneği/Uçan Kütüphane’nin işbirliği ile bir araya gelen 7-14 yaş arası Türk ve Suriyeli 36 çocuğun katılımıyla Ritim Atölyesi nin ikincisi gerçekleştirildi. Atölyeye gelen çocuklar Mülteciler Derneği Anaokulunun bahçesinde ağaçların altında çember şeklinde dizilmiş sandalyelerde oturarak kendilerini tanıttılar.

Tüm çocuklara darbuka, tef ve marakaslar dağıtıldı. Eğitmenin yönlendirmeleriyle küçük gruplar halinde ritim tutmaya çalışan çocuklar sonrasında hep birlikte verilen komuta uydular. Welthungerhilfe’nin de desteği ile yapılan çalışmada, çocuklar müziğin ritmine hep birlikte uyum sağladılar. Benzer atölyelerin Sultanbeyli’de yaşayan iki farklı topluluktaki çocukların sosyal uyumu için katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Atölyede birlikte üretmenin keyfini yaşayan çocuklar mutlu bir şekilde etkinlikten ayrıldılar.

 
 
 
golge