Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Türk ve Suriyeli AilelerWelthungerhilfe’nin desteğiyle Sultanbeyli ilçesinde yaşayan Türk ve Suriyeli aileler bir araya geldi. Sosyal uyumunu sağlamaya yönelik olarak düzenlenen organizasyonla Türk ve Suriyeli aileler tanışma fırsatı buldu. Organizasyona Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Mülteciler Derneği Başkanı Zafer Söğütçü ile Sultanbeyli Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Halil İbrahim Akıncı katıldı.

İstanbul’un Tarihi Mekanları Anlatıldı
İstanbul’da yaşayan ancak birçok yerini görme imkanı bulamayan Suriyelilerle, onları yakından tanımak ve birlikte vakit geçirmek isteyen Türk aileler bir araya gelerek keyifli bir hafta sonu geçirdi. Tur sırasında katılımcılara Türkçe ve Arapça rehber eşliğinde İstanbul boğazının tarihi yapıları anlatıldı. Güneşli havanın tadını bolca çıkaran çocuklar gemiye binmekten ve iki yakayı birleştiren köprülerden oldukça etkilendi. Bolca sohbet etme imkanı bulan aileler, organizasyonun amacını çok anlamlı bulduklarını belirtti.

Welthungerhilfe’nin desteğiyle gerçekleştirilen sosyal uyumu sağlamaya yönelik geziler çeşitlenerek devam edecektir.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 
 
 
golge