Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Sultanahmet MeydanıMülteciler Derneği ve Uluslararası Mavi Hilal Vakfı’nın iş birliği ile Topkapı Sarayı ve Sultanahmet gezisi gerçekleştirildi. Gezi 13 Suriyeli ve 16 Türk katılımcı ile gerçekleştirildi. Servisle Sultanbeyli’den alınan katılımcılar öncelikle Topkapı Sarayı’nı gezdiler. Sultanahmet’te de kısa bir gezi gerçekleştirdikten sonra yemek ve çay molası için bir mekanda oturuldu ve iki topluluğun kaynaşması için bir diyalog ortamı oluşturuldu. Sultanbeyli’nin yerli halkı ve Suriyeli katılımcılar ortak mekanda birbirlerinin yaşadığı sıkıntılara kulak verme imkanı buldular. Gezi boyunca bir tercüman katılımcıların iletişim kurmasını kolaylaştırdı.

Mülteciler Derneği olarak Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerde, Sultanbeyli’de yaşayan iki topluluğun paylaşım ortamları arttırılarak sosyal uyum desteklenmeye devam edilecektir.

 
 
 
golge