Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Eğitim Merkezi Sosyal Uyum
Suriyeli ve Türkiyeli Çocuklar, Mülteciler Derneği bünyesindeki Mülteciler Eğitim Merkezi’nin düzenlediği “Dostluk Kazansın” etkinliğinde bir araya geldi.
Sultanbeyli’nde bulunan Tellioğlu kapalı futbol sahasında, Mülteciler Eğitim Merkezi’nin düzenlediği futbol maçı etkinliği gerçekleştirildi. 9-14 yaş aralığındaki Suriyeli ve Türkiyeli çocukların katıldığı bu maç, oldukça eğlenceli ve kapışmalı geçti. Maç sırasında karma bir şekilde takımlara ayrılan çocuklar, birbirlerini tanımanın yanı sıra, aralarında önemli ölçüde takım ruhu ve dayanışma geliştirdiler. Etkinlik sonunda çocuklar, birbirlerini tebrik etti, el sıkıştı ve ardından kutlama yemeğine gittiler. Yemek sırasında da çocukların paylaşımları devam etti. Bu etkinlikten oldukça mutlu ayrılan çocuklar, farklılıklarına rağmen, bu farklılıklarını tanıyarak arkadaşlık geliştirdiler. Mülteciler Eğitim Merkezi’nin sosyal uyum kapsamındaki etkinliklerinin, UNHCR’ın desteği aracılığıyla ilerleyen dönemlerde de devam etmesi planlanmaktadır.

 
 
 
golge