Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Spor EtkinliğiMülteciler Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören, 6 kız 6 erkek Suriyeli çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen salon sporları etkinliğine, ısınma hareketleri yapılarak başlanmış ve sonrasında sportif aktivitelere geçilmiştir. Öğrencilerin bireysel ve takım olarak çalışma konusunda istekli olduğu ve geçen haftaki derslerine göre kaydedilen gelişme gözlemlenebilmektedir. Derste spor eğitmenimize, iki dernek gönüllümüz de eşlik etmiştir. İstasyon çalışması yapan çocuklar ikili gruplar halinde bulundukları takımı temsil ederek birliktelik içerisinde oyunu kazanmaya çalışmışlardır.

Yapılan etkinliğin amacı, hedef grubun hayatlarına renk katmak topluma karşı farkındalıklarını arttırmak, kendilerini ve kişisel yeteneklerini fark etmelerini sağlamak, yetenekleri doğrultusunda cesaretlendirmek ve öz güveni yüksek, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunmaktır.

 
 
 
golge