Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

multeciler cocuklar icin tiyatroGIZ ve Welthungerhilfe (WHH) ortaklığı ile yürütülen Mülteciler Derneği’nin organize ettiği “Çocuklar için Tiyatro” etkinliği Sultanbeyli Kültür Müdürlüğü Desteğiyle ulaşılan tiyatro grubu ile gerçekleştirildi. İki seansta gerçekleşen etkinliğe 280 Suriyeli öğrenci ile Altınay Kolejinde okuyan 20 Türk öğrenci katıldı.

Hayatlarında ilk defa bir tiyatro gösterisine tanık olan Suriyeli çocuklar tüm etkinliği büyük bir dikkatle izlediler. Heyecandan yerinde oturamayan bazı çocuklar gözlerini bir an olsun sahneden alamayıp oyun süresince ayakta durdular.

Oyunu sergileyen tiyatro ekibi, Suriyeli çocukların Türkçe sahnelenen oyunu anlamalarından ve esprilere verdikleri tepkilerden çok şaşırdıklarını ifade ettiler. Etkinlik hem ilk defa Suriyeli izleyicilerine karşı sahne alan tiyatro ekibi için hem de ilk defa tiyatroya giden Suriyeli çocuklar için oldukça keyifli geçti.

Oyun adı: Ali ve Maria
Mekan: Mülteciler Toplum Merkezi Geçici Eğitim Merkezi

 
 
 
golge