Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Anneler Günü Çocuklarla Tasarım
Sultanbeyli Zübeyde Hanım İlkokulu’nda okuyan Suriyeli çocuklar, SEV Amerikan Koleji Lisesi’nin daveti üzerine küçük bir ziyaret gerçekleştirdi. Okullarında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Suriyeli çocukları okullarına davet eden öğrenciler, Suriye’de 21 Mart’ın Anneler Günü olması dolayısıyla çocuklara anneler gününe özel çalışmalar hazırladı. Hazırlanan atölye çalışmasında çocuklar anneleri için çeşitli tasarımlar yaptı. Kimisi çiçek ve kelebek yaparken kimisi de annesi için taç ve kolye tasarladı. Çocuklara çalışmaları boyunca projeyi yürüten öğrenciler de destek oldu. Öğrenciler ve çocuklar atölye çalışmasının ardından okul bahçesinde beraber oyunlar oynadı.

Öğrencilerle birlikte bolca eğlenerek çalışan çocuklar, anneleri için hediye yapmaktan dolayı oldukça heyecanlı ve mutluydular.

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 

 

 
 
 
golge