Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Suriyeli KadınlarMülteciler Derneği ve Uluslararası Mavi Hilal Vakfı işbirliği ile Suriyeli kadınlar için uyum etkinliği düzenlendi. 17 kadının katıldığı etkinlikte öncelikle çay ile birlikte Suriye tatlıları ikram edildi ve tatlıların özellikleri, tarihteki hikayesi Suriyeli kadınlardan tarafından anlatılırken merakla dinlendi. Suriye ve Türk yemekleri arasındaki benzerlikler paylaşıldı.

Ayrıca kadınların paylaştığı bir diğer konu çocuklarının Türk okullarında yaşadığı zorluklar ve uyum problemleri oldu. Bu problemler üzerine konuşulurken birlikte nasıl çözüm yolu bulunabileceğine ilişkin fikir geliştirmeye de çalıştık. İlerleyen dönemde Türk ve Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okullarda ortak etkinlikler yapılacağını paylaştık ve katkı sunmak istediklerini belirttiler.

Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlikler ilerleyen zamanda farklı katılımcıları bir araya getirmeye devam edecek.

 
 
 
golge