Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Facebook
Twitter
instagram
Google Plus
Youtube
 

Mülteci ÇocuklarDünya Sağlık Örgütü ve Unicef’in katkıları ile T.C. Sağlık Bakanlığı 5 yaş altı misafir (mülteci, göçmen vb.) çocuklar için başlatılan aşı kampanyasının 2. dönemi başladı. Aşı kampanyası kapsamında çocukların aşılanma durumları kontrol edilecek ve eksik olan aşıları yapılacak. Aşı kampanyası 3 Mayıs 2017-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Türkiye’deki 20 ilde devam edecek. Sultanbeyli’de ise Mülteciler Toplum Merkezinde aşılar yaptırılabilecek. Aşılarınızı ayrıca Kızılay Sultanbeyli Toplum Merkezinde de yaptırabilirsiniz.

Aşılar Ücretsizdir
Aşılar Sağlık Bakanlığı personeli tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır. Aşı yaptırabilmek için bir kimliğinizin olmasına gerek yoktur. Bazı çocuklarda aşıların tekrarlanması gerekebilir. Kampanya esnasında size verilecek olan aşı kartını saklayınız. Kampanya bittikten sonra en yakın Kızılay sağlık merkezine giderek çocuğunuzun aşılarının devamını yaptırabilirsiniz.

Aşılar 13 Hastalıktan Çocuğunuzu Korur
Sağlık Bakanlığı tarafından çocuklara yapılan bu aşılar 13 hastalığa karşı koruma sağlamaktadır. Bu hastalıklar arasında difteri, boğmaca, tetanoz, çocuk felci, menenjit, kızamık, sarılık, siroz ve karaciğer kanseri bulunuyor.

 
 
 
golge