Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo   BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Destek Merkezi GirişMülteciler Derneği Toplum Merkezi çatısı altında hizmet veren Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi 13 Şubat 2017 tarihinde faaliyetlerine başladı. Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde doğuştan fiziksel engeli bulunan veya savaş nedeniyle sonradan fiziksel engele sahip olan mülteciler ile psikolojik desteğe ihtiyacı olanlar ve bu desteğe ihtiyacı olan kişilerin aileleri hizmet alabilmektedir.

Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde 3 adet fizik tedavi uzmanı, 3 adet sosyal çalışmacı ve 3 adet psikolog görev yapmaktadır. Erkek ve kadın hastalara ayrı ayrı hizmet verebilen merkezde engelliler için her türlü ihtiyaçlar düşünülmüş durumdadır. Asansörü bulunan binada bir çok tekerlekli sandalye ve sedye yer mevcuttur. Engellilerin merkeze ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla da tekerlekli sandalye ve sedye taşınmasına uygun asansörlü servis aracı hizmet vermektedir.

Psikolojik Destek Biriminde (MHPSS Destek Ünitesi) ikisi Türk olmak üzere toplam üç tane Psikolog çalışmaktadır. Psikologlarımız sosyal çalışmacıların kendilerine yönlendirdikleri psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişileri bireysel terapiye almakta veya ihtiyaca göre grup terapisi uygulamaktadır.

Rehabilitasyon merkezi Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezinin 2. katındadır.

 
 
 
gölge