Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci AileTürkiye’nin göç politikasının oluşturulması amacıyla oluşturulan ve ilk defa yapılan Göç Politikaları Kurulu toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye’de bugün halen göçmen, mülteci olarak bulunan insan sayısı 3.551.078 kişidir. AFAD verilerine göre, Türkiye’nin Suriye krizinde mülteciler için kamu kurumu, sivil toplum kuruluşları ve halk tarafından yapılan toplam harcaması ise toplam 25 milyar dolardır.” dedi.

Suriyeli vatandaşlar için 2011 yılından bu yana “Açık kapı” politikası uygulandığını belirten Soylu, Türkiye’de bulunan Suriyelilerin yaklaşık %10’unun kamplarda barındırıldığını bildirdi. Geçici koruma kapsamında kalan bütün Suriyelilerin detaylı verilerinin güncellenmesini amaçlayan doğrulama çalışmasının devam ettiğini belirten Soylu, bütün yabancıları kapsayan parmak izi destekli veri tabanı kurma çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

Avrupa Birliği üye ülkelerinde ise toplam 866.831 mülteci barınıyor.

 
 
 
golge