Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Rehabilitasyon Merkezi
Açıldığı 13 Şubat 2017 tarihinden itibaren hızlı bir şekilde hasta kabulüne başlayan Mülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi ihtiyaç sahibi kişilere ulaşmaya devam ediyor.

513 Kişiye Destek Olduk
Mülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi haziran ayı itibariyle toplam 513 kişiye destek oldu. Bu kişilerin 278 tanesi Rehabilitasyon merkezine alındı ve tedavi süreçleri başladı. 100 kişi ise Psikolojik Destek bölümüne yönlendirildi. 135 kişinin de ihtiyaç durumlarına göre çeşitli kurumlara yönlendirmeleri yapıldı.

Yardımcı Cihaz Bağışı
Ayrıca Mayıs ayı sonunda önümüzdeki aylarda ihtiyaç sahiplerine bağışlanmak üzere tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği, kol ve omuz askısı ile serebral parsi köşe sandalyesi gibi yardımcı cihazlar temin edildi.

Kapsamlı Rehabilitasyon Yaklaşımı
Kapsamlı Rehabilitasyon Yaklaşımı adını verdiğimiz sistemde, ilk kayıttan sonra vakalar Psikologlar ve Fizyoterapistlerle değerlendirmeye alınıp bir sonraki aşamada hangi tedaviyle devam edeceğine yine beraber karar verilmektedir. Rehabilitasyon katında bir kişiye sadece Psikolojik destek verilmemektedir. Fizyoterapi seansı alan yararlanıcılar ve onların ailelerine grup terapisi ya da bireysel terapi uygulanmaktadır.

Fiziksel Engeli Bulunan Bir Bireye Sahipseniz
Fiziksel engeli bulunan bir bireye sahipseniz ve destek almak istiyorsanız Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezi 2. katında bulunan Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezine gelerek kayıt yaptırmanız yeterlidir.

Adres:
Turgut Reis Mah. Fatih Bulvarı No: 306 Sultanbeyli/İstanbul
Detaylı ulaşım bilgisi için TIKLAYINIZ

 
 
 
golge