Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Rehabilitasyon Merkezi
Açıldığı 13 Şubat 2017 tarihinden itibaren hızlı bir şekilde hasta kabulüne başlayan Mülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi 21 Nisan 2017 tarihi itibariyle 364 kişiye destek sağladı. Mülteciler Toplum Merkezindeki uzman kadrosu ile çalışmalarına devam eden merkezin hedefi yıl sonuna kadar 3.500 kişiye ulaşmak.

Mülteciler Derneği Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi 177 kişisi sahada, 187 kişisi de merkezde olmak üzere toplam 364 kişiye destek oldu. Bu kişilerin 186 tanesi Rehabilitasyon merkezinde alındı ve tedavi süreçleri başladı. 67 kişi ise Psikolojik Destek bölümüne yönlendirildi.

21 Nisan 2017 tarihine kadar 93 kişinin aktif Fizyoterapi tedavisi yapıldı.

Kapsamlı Rehabilitasyon Yaklaşımı adını verdiğimiz sistemde, ilk kayıttan sonra vakalar Psikologlar ve Fizyoterapistlerle değerlendirmeye alınıp bir sonraki aşamada hangi tedaviyle devam edeceğine yine beraber karar verilmektedir. Rehabilitasyon katında bir kişiye sadece Psikolojik Destek verilmemektedir. Fizyoterapi seansı alan yararlanıcılar ve onların ailelerine grup terapisi ya da bireysel terapi uygulanmaktadır.

 
 
 
golge