Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Hastane Randevu servisiMülteciler Derneği Toplum Merkezinde mültecilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik birçok hizmet verilmektedir. Bu hizmetlerden biri de hastaneye gitmek isteyen fakat Türkçe bilmediği için randevu alamayan ve doktorla iletişim sağlayamayan hastalara verdiğimiz hastane randevu alma hizmetimizdir.

Hastane randevusu almak isteyen bir Suriyeli mülteci toplum merkezimize gelerek durumunu tercümana anlatmakta ve bu kişinin verdiği bilgilere göre 182 Hastane Randevu numarasından veya internet sitesinden kişiye uygun poliklinik seçilerek randevu alınmaktadır. Randevu günü gelen ve hastaneye gidecek durumda olmayan engelli, yaşlı veya hamile olanlar için ücretsiz servis araçlarımız bulunmaktadır.

Tercümanlar eşliğinde ücretsiz servis ile hastaneye giden hastalar burada gerekli kayıt işlemlerini yaptırıp muayene sırasına geçiyorlar. Hastayla birlikte doktorun yanına giren tercümanlarımız Türkçe bilmeyen hasta ile doktorun arasındaki iletişimi sağlıyor. Tercümanlarımız hastanın tüm işlemleri bitene kadar onların yanında kalıyor. İlaç alma noktasında da yine hastalara yardımcı oluyoruz.

Ücretsiz servis desteği İstanbul il sınırları içindeki tüm hastaneleri kapsamaktadır. Her ay ortalama 150 kişi randevu alma hizmetimizden faydalanmaktadır. Bunların yaklaşık 100 kişisi tercüman desteği almaktadır.

 
 
 
golge