Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Erkek MeclisiMülteciler Derneğinin çağrısıyla meclislerde toplanan Suriyeliler gerçekleştirilen oturumlarda istişarelerde bulunuyor. 13 Aralık 2017 tarihinde erkek meclisi ilk oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda meclislerin neden önemli olduğuna; katılımcılığın, gönüllülüğün ve ortak dertler ve amaçlarla bir araya gelmenin önemine vurgu yapıldı. Sultanbeyli dışında çeşitli ilçelerden de katılanlar oldu. Herkesin kendi gündemini özgürce paylaşabileceği ve bu gündemler üzerinden tartışılabilecek ortak konular belirlenebileceği oturumlar önümüzdeki haftalarda devam edecek.

Fikirlerinin önemsendiğini görmekten memnun olan ve doğru bildikleri bazı yanlışları görebildikleri için olumlu izlenimler edinen Suriyeli mülteciler 15 günde bir toplanma kararı aldılar.

Meclislere katılmak için Mülteciler Derneği Toplum Merkezindeki danışma masasından kayıt yaptırabilir, siz de fikirlerinizi sunabilirsiniz.

 
 
 
golge