Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Hukuk DepartmanıMülteciler Derneği kurum içi eğitimlerine hukuk eğitimiyle devam ediyor. Hassas gruplar arasında bulunan mültecilere hizmet etmeyi amaçlayan dernek için hukuki süreçlere hakim olmak büyük önem arz ediyor. Bu amaçla düzenlenen etkinlik, kurum içi çalışanların hukuki işleyişi ve çerçeveyi özümsemesi hususunda faydalı oldu. Kısa bir tanışmanın ardından hukuk departmanının iç yapısı, temel hedefleri ve planladığı projelerinden bahsederek eğitime başlandı.

Sık Karşılaşılan Olaylarla İlgili Bilgiler Verildi
Eğitimin içeriğinde ise hukuk departmanının genel yapısı, gizlilik ve eşitlik ilkeleri, evrakta sahtecilik gibi konular hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Hassas gruplara ayrıca değinildi ve bu grupların kim oldukları hakkında kapsamlı bir tanıtım yapıldı. Bu gruplara yardımcı olurken dikkat edilmesi gereken noktalar ve izlenecek adımların üzerinde özellikle duruldu. İki saat süren etkinlik katılımcıların sorularıyla son buldu.

 
 
 
golge