Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteci Meclisleri GörselMülteci Meclisleri
Mülteciler Derneği olarak ülkemizde yaşanan mülteci krizini iyi bir şekilde yönetebilmek için olayın ana aktörleri olan mültecileri de sürecin içine dahil etmenin yerinde olacağını düşünerek Mülteci Meclislerini kurduk. Mülteciler Derneği Toplum Merkezi çatısı altında Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi, Kadın Meclisi ve Erkek Meclisi olmak üzere dört meclisimiz bulunmaktadır. Sadece mültecilerden oluşan bu meclislerde ayrımcılık ve siyaset yapmadan ortak sorunlar ve çözüm önerileri konuşulmaktadır. Mültecilerin fikirlerinin önemsendiği ve birlikte neler yapılabileceğine dair istişarelerin yapıldığı meclisler iyi bir yönetişim örneğine zemin hazırlamaktadır.

Meclisler Mülteciler için Neden Önemlidir?
Kendi ülkelerinden göç etmek zorunda kalmış ve evlerinden uzakta olan mültecilerin toplumsal bağlarının ağır travmalarla zedelendiğini tahmin etmek güç değil. Bireylerin kişisel problemlerini bir kenara bırakarak toplum ve ortak kullanım alanları için bir araya gelip istişarelerde bulunmalarını, sorunlarını ve çözüm önerilerini beraber bulmalarını önemsiyoruz. Bu sebeple meclislerin mültecileri bir araya getirmesi ve beraber olabilecekleri ortak bir platform yaratması açısından önemli bir işlevi bulunmaktadır.

Meclislere Katılmak İstiyorsanız
Mülteci Meclislerine katılmak ve bu projenin bir parçası olmak için Mülteciler Derneği Toplum Merkezine gelip Danışma Masasından kayıt yaptırabilirsiniz.

 
 
 
gölge