Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

mülteci çocuklarBM Eski Genel Sekreteri Ban Ki-mun geçen yıl yaptığı konuşmasında “Barış bir kaza değildir. Barış bir hediye değildir. Barış hepimizin tüm dünyada uğruna her gün çalışması gerektiği bir şeydir” demiştir.

Çocuklar Hayallerini Çizdi
21 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bu hafta çocuklar için düzenlediğimiz sanat atölyesinde barış temalı resimler yaptık. Etkinlik öncesinde çocuklar için barış kelimesinin ne ifade ettiği üzerine kısa bir forum düzenledik ve sonrasında fırçaları ellerine alan çocuklar farklı hayallerini kağıda döktüler.

Dünya Barış Günü Kutlu Olsun
Mülteciler Derneği olarak tüm insanların güvenli ve huzurlu bir ortamda onurlu yaşamlar sürdürebildiği, çocukların daha mutlu olduğu bir dünya için yerel düzeyde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Welthungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen sanat etkinlikleri çocuklar için her hafta farklı konu başlıkları ile devam edecek.

Mülteci Çocukların Gözüyle Barış7-14 yaş arası Türk ve Suriyeli çocukların başvuru yapabileceği etkinlik her hafta Perşembe günü saat 14:00-16:00 arasında yapılmaktadır. İletişim Formunu kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 
 
 
golge