Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Ali Kuşçu Uzay EviAli Kuşçu Uzay Evi kendi enerjisini kendisi üretebilen Yeşil Binasında “5-25 Yaş Arası Simurg Yaygın Eğitim Programı” kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, kendi yaş gruplarına göre planlanan eğitimler dahilinde uzay ve astronomi dersleri verilmekte ve uzay teknolojilerini tanımaları sağlanmaktadır. Ayrıca enerji verimliliği ve geri dönüşüm dersleri yapılmakta olup, yenilenebilir enerji kaynakları ve geri dönüşüm konusunda bilgiler verilmektedir.

Mülteciler Derneği Kadın Konuk Evinde kalan 6-14 yaş arası 15 çocukla Ali Kuşçu Uzay Evini ziyaret ettik. Öncelikle Uzay Evinin ağaçlarla dolu yemyeşil bahçesinde oyunlar oynayan çocuklar sonrasında uzay gözlem evinde sıra dışı bir gün geçirdiler. Astronomi ve uzay teknolojilerine ilişkin eğitmenden bilgi edinen çocuklar astronot kıyafetlerinin içerisinde kendilerini oldukça özel hissettiler.

Weltاungerhilfe’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlik sonrası çocuklar servisle evlerine bırakıldı.

 
 
 
golge