Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Kısa Film Atölyesinde MültecilerMülteciler Derneği Türkçe dil kurslarına gelen ve şuan B1 seviyesindeki öğrencilerimizle kısa film yazım atölyesine başladık. Altı haftalık bir eğitimi içeren etkinliğe ilk hafta öğrencilerin ilgisi oldukça yoğundu. İlk hafta atölyede öğrenciler bir senaryo oluşturmanın ilk ayağı olan karakter yaratma üzerine eğitim aldıktan sonra kendileri örnekler oluşturdular. Bu etkinliği organize etmekteki amacımız Türkçe öğreniminde belirli bir düzeye gelmiş öğrencilerin yazım becerilerini geliştirmek ve Suriye’den Türkiye’ye geliş süreçlerini, “yol hikayeleri”ni oluşturmak.

Atölyeler devam ederken katılımcılar ile birlikte kısa film çekimine ilişkin fikir sahibi olmaları için bir seti de ziyaret etmeyi planlamaktayız.
Welthungerhilfe’nin desteği ile sürdürülen atölye çalışmaları çocuk ve yetişkin gruplarını bir araya getirmeye devam edecek.

 
 
 
golge