Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Sultanbeyli SUKOM GrafiklerSUKOM Programı Verilerine Göre Sultanbeyli İlçesinde Yaşayan Suriyelilerin Dağılım Grafikleri
Ülkemize gelen mültecilerin kayıt sorununu çözmek, takiplerini kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçların karşılanmasını tek bir merkezden sağlamak amacıyla Mülteciler Derneği tarafından geliştirilen bir yazılımdır. Aşağıdaki istatistikler SUKOM verilerine dayanılarak hazırlanmıştır.

1-Sultanbeyli İlçesi Suriyeli Nüfusu
Sultanbeyli’de yaşayan Suriyeli aile sayısı ve toplam kişi sayısı. Grafiğe göre 1 aile ortalama 5,4 kişiden oluşmaktadır.

Sultanbeyli Suriyeli Aile Kisi Grafiği

2-Cinsiyete Göre Dağılım
Sultanbeyli’de yaşayan Suriyelilerin cinsiyetlerine göre dağılımı. Grafiğe göre Sultanbeyli’de yaşayan Suriyelilerdeki erkek sayısı kadın sayısından 836 kişi fazla.

Sultanbeyli Suriyeli Cinsiyet Grafiği

3-Türkiye’ye ve İstanbul’a Göre Sultanbeyli’de Yaşayan Suriyeli Sayısı
Göç İdaresinin Aralık 2017 verilerine göre Türkiye’de yaşayan kayıtlı Suriyeli sayısı 3.424.237’dir. Bu kişilerin 537.829 kişisi İstanbul’da yaşamaktadır. Buna göre Sultanbeyli’de Türkiye’deki Suriyelilerin %0,6’sı, İstanbul’daki Suriyelilerin ise %3,5’i yaşamaktadır.

Sultanbeylide Yaşayan Suriyelilerin Ülke ve İl Bazında Oranı

Türkiye’de Çalışma İzni Verilen Suriyelilerin Sayısı (Yıllara Göre)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’de Çalışma izni verilen Suriyeli sayısı açıklandı. 2017 yılında Türkiye’de çalışmak için başvuru yapan 87.190 yabancıya çalışma izni verildi. 2017 yılında Türkiye’de çalışma izni verilen Suriyeli sayısı ise 20.970 oldu. Buna göre çalışma izni alan yabancıların %24’ü Suriyelilerden oluşuyor.

Türkiye'de Çalışma İzni Verilen Suriyeli Sayısı Grafiği

(Veriler Aylık Olarak Güncellenmektedir. Son Güncelleme 31 Aralık 2017)

 
 
 
gölge