Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

mercy corpsAmerika’nın en büyük insani yardım kuruluşlarından biri olan Mercy Corps temsilcileri Mülteciler Derneğimizi ziyaret etti.

Büyük bir göç dalgasıyla gelen Suriyeli insanların acil insanı ihtiyaçlarını karşılamak ve Suriyeli mültecilerin karşılaştığı sorunlara çözüm üretmek amacıyla Türkiye’de faaliyetlerini yürüten Mercy Corps, aynı zamanda yerel halk ile mülteciler arasında kaynaşma sağlamayı amaçlamaktadır.

Türk sivil toplum kuruluşları ve kamu ile ortak çalışmayı amaçlayan Mercy Corps, bu kapsamda mültecilerle ilgili faaliyetlerimizi yerinde görmek amacıyla Mülteciler Derneğimizi ziyaret etti. Mercy Corps temsilcilerine Mülteciler Koordinasyon Merkezi binası, Mülteciler Anaokulu ve Mülteciler Eğitim Merkezi gezdirildi. Bu ziyaretler esnasında derneğimizin faaliyetleri, projelerimiz, planlarımız ve ortak çalışma yapabileceğimiz alanlar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

 
 
 
golge