Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

İngiltere 2020 yılına kadar Sadece 20 bin Mülteci Kabul Edecekİngiltere İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ülkesinin mülteci politikalarını eleştirdi. Britanya’nın zengin bir ülke olduğunu ifade eden Corbyn “Daha iyisini yapabiliriz. Sığınmacı krizine karşı Avrupa üzerine düşeni yapması gerekli. İngiltere’nin 2020 yılına kadar sadece 20 bin mülteciyi kabul etmesi doğru değil.

Suriye’nin bombalanması durdurulmalıdır
Suriye’de devam eden savaşa ve bu savaştan kaçmaya çalışan milyonlarca mültecinin varlığına dikkat çeken Corbyn, savaşı başlatmanın çok kolay olmasına karşın sona erdirmenin her zaman güç olduğunu ve savaşların sonuçlarının onlarca yıl devam ettiğini dile getirdi. “Hemen bir ateşkes olmalı ve Suriye’nin bombalanması durdurulmalıdır.” diye konuşan İşçi Partisi lideri savaşın yerine siyasi bir çözümün gerekliliğinin altını çizdi.

Mültecileri Engellemek için 17 milyon Sterlinlik Duvar
İngiliz hükümeti Fransa’daki Calais mülteci kampındakilerin ülkelerine girmesini engellemek için 17 milyon sterlinlik bir paketi etkinleştirerek sınıra duvar örmeye başladı. İngiltere Göçten Sorumlu İçişleri Bakan Yardımcısı Robert Goodwill uygulamayı açıklarken, “Tel örgüler çektik. İnsanlar halen geçiyor. Şimdi de duvar yapıyoruz. Bu büyük ve yeni duvarı, Fransızlarla yaptığımız 17 milyon sterlinlik paketin bir parçası olarak inşa etmeye başlayacağız. Daha yapacak çok şey var. Ayrıca Calais’de 200 tırlık bir alan için yatırım yaptık. Böylece TIR’ların bekleyebilecekleri güvenli bir yerleri olacak” ifadelerini kullanmıştı.

 
 
 
golge