Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Mülteciler Derneğinde Üreme Sağlığı ve Hakları seminerlerinin son bölümü olan “Gebelikten Korunma Yöntemleri” eğitim semineri gerçekleştirildi. Tanışma oyunu ile başlayan seminerde, kadınlar şimdiye kadar seminerlere katılımlarıyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı. Seminerde, aile planlaması, gebelikten korunma yöntemleri, gebeliği önleyici yöntemlerin sağlık açısından etkileri, doğru bilinen yanlışlar, söylentiler-gerçekler, başvurulabilecek sağlık kuruluşları konularında bilgi aktarımı yapıldı.

Hijyen Kiti Hediye Edildi
Seminerde kadınlar kendi tecrübeleri ve çevrelerinden duydukları bilgiler hakkında sorular sordular. Katılımcı kadınlara seminer sonunda numune örneklerinden hazırlanan hijyen kitleri verildi. Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) ve UNHCR’ın desteğiyle gerçekleştirilen eğitimler ileri ki dönemlerde devam etmesi planlanıyor.

 
 
 
golge