Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Erkekler MeclisiMülteci Meclisleri buluşmaya devam ediyor. Üçüncü toplantısını gerçekleştiren Erkekler Meclisi’nin bu oturumdaki gündem maddesi Suriyeli öğrencilerin okullarda yaşadığı dil problemiydi. Katılımcılar Arapça ve Türkçe okuma-yazmayı bilmeyen çocukların Türkiye’de yaşlarıyla doğru orantılı olarak sınıflara yerleştirildiği ve kendilerine öğretilen dersleri anlamakta güçlük çektiklerini ifade ettiler. Kendilerine, Mülteciler Derneğinin bir faaliyeti olan Çocuk Geliştirme Merkezi’ne çocuklarını getirmeleri tavsiyesinde bulunuldu ve Suriyeli öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu okul müdürleriyle bu konu ile ilgili yapılabilecekler konusunda iletişim kurma ve bir daha ki toplantıda edinilen bilgilerin aktarılacağı sözü verildi.

Meclislere Katılmak için:
Erkekler Meclisi, Kadınlar Meclisi ve Gençlik Meclisinden oluşan meclislerimize gelen katılımcılar fikirlerini paylaşarak, faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve duyurularının yapılması noktasında sorumluluk almaya devam edecekler. Meclislere katılmak için Mülteciler Derneği Toplum Merkezindeki danışma masasından kayıt yaptırabilir, siz de fikirlerinizi sunabilirsiniz.

Mülteci Meclisleri Hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

Alman İşbirliği Welthungerhilfe

 
 
 
golge