Refugees Association
 

Rehabilitation and Psychological Support CenterRehabilitation and Psychological Support Center
Mülteciler Derneği Toplum Merkezi çatısı altında hizmet veren Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezi 13 Şubat 2017 tarihinde faaliyetlerine başladı. Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde doğuştan fiziksel engeli bulunan veya savaş nedeniyle sonradan fiziksel engele sahip olan mülteciler ile psikolojik desteğe ihtiyacı olanlar ve bu desteğe ihtiyacı olan kişilerin aileleri hizmet alabilmektedir.

Mülteciler Rehabilitasyon ve Psikolojik Destek Merkezinde 3 adet fizik tedavi uzmanı, 3 adet sosyal çalışmacı ve 2 adet psikolog görev yapmaktadır. Erkek ve kadın hastalara ayrı ayrı hizmet verebilen merkezde engelliler için her türlü ihtiyaçlar düşünülmüş durumdadır. Asansörü bulunan binada bir çok tekerlekli sandalye ve sedye yer mevcuttur. Engellilerin merkeze ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla da tekerlekli sandalye ve sedye taşınmasına uygun asansörlü servis aracı hizmet vermektedir.

Psikolojik Destek Biriminde (MHPSS Destek Ünitesi) 2 tane Suriyeli Psikolog çalışmaktadır. Psikologlarımız sosyal çalışmacıların kendilerine yönlendirdikleri psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişileri bireysel terapiye almakta veya ihtiyaca göre grup terapisi uygulamaktadır.

Rehabilitasyon merkezi Sultanbeyli Mülteciler Toplum Merkezinin 2. katındadır.