Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Çocuklar El SanatlarıMülteciler Derneği Sosyal Hizmet Biriminden destek alan Suriyeli ailelerin çocukları ile Türk çocuklar, Sanat ve El Sanatları Atölyesinde ikinci defa bir araya geldi. Welthungerhilfe’nin desteği ile yaz dönemi boyunca devam edecek etkinliklerin içeriğini çocuklar için basit sanatsal aktiviteler oluşturacak.

Bu haftaki etkinliğimiz “keçe ile pratik çalışmalar” oldu. Atölyede rengarenk keçeler kesilerek, yapıştırıcı yardımıyla kuşa, çiçeğe, balığa dönüştü. Çocukların estetik bakış açısı edinmeleri ve sabırlı olmayı öğrenmeleri konusunda bu etkinliğin katkıları olduğunu düşünüyoruz. Bu atölyeyi oluşturmaktaki amacımız iki farklı topluluktaki çocukları ortak mekanda sanatla bir araya getirmek ve sosyal uyum için adım atabilmek.

İlerleyen haftalarda gerçekleşecek etkinliklerde doğa bilinci, hayvan sevgisi gibi farkındalıkları da kazandırabilmeyi amaçlıyor olacağız.

 
 
 
golge