Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Oyun salonuÇocuk Dostu Alan
Çocuk Dostu Alan Mülteciler Derneği çalışanları, hastanede randevusu olanlar, Türkçe, bilgisayar, dikiş, inşaat, aşçılık vs. eğitimi alanlar veya herhangi bir sebeple Mülteciler Toplum Merkezine gelen ebeveynlerin çocuklarını güvenli bir yere emanet edebilmeleri için Temmuz 2017’de kuruldu. Toplum merkezi faaliyetlerinden yararlanan anne-babalar çocuklarını gönül rahatlığıyla çocuk dostu alana bırakabilirler.

0-10 Yaş Arası Çocuklar için
Çocuk Dostu Alan 0-10 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap ediyor. Dört odası bulunan Çocuk Dostu Alan eğitici etkinlikler için iki ayrı sınıf, çocukların oyuncaklarla doyasıya oynayabilmesi için oyun odası ve bebek misafirlerimiz için bebek odası bulunuyor. Kendisine ait korunaklı bir bahçesi bulunan çocuk oyun alanında birbirinden eğlenceli aletler yer alıyor.

Eğitici ve Öğretici Etkinlikler
Çocuk Dostu Alana gelen çocuklar el işi etkinlikleri, grup oyunları, boyama etkinlikleri, müzik-sinema saatleri, öz bakım becerileri gibi günün belli saatlerinde gerçekleştirilen etkinliklere katılabiliyor. Ayrıca çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için beslenme saati de var. Beslenme saatlerinde süt, peynir, meyve, kuru yemiş gibi sağlıklı yiyecekler çocuklara ikram ediliyor.

 
 
 
gölge