Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

AtölyelerATÖLYELER
Mülteciler Derneği Sultanbeyli Toplum Merkezinde Türk ve Suriyeliler için bir çok alanda atölye faaliyetleri yürütülmektedir. Sosyal uyumu artırma, yetkinlik kazandırma ve Türkçe öğretme amaçlı yapılan bu çalışmalar aşağıda listelenmiştir. Atölyelere kayıt yaptırmak için toplum merkezimize bizzat gelmeniz gerekmektedir.

İnşaat Atölyesi
6 ay sürecek olan inşaat atölyesinin finansmanı Alman Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır. Kursun eğitim modülü Alman meslek şirketi olan Vesbe tarafından belirlenmiştir. Kursiyerler uygulamalı eğitimi Mülteciler Derneğinde bulunan İnşaat atölyesinde görmektedir. Atölyeye 16-36 yaş aralığındaki Türk vatandaşları ve Suriyeliler katılabilir.

Bilgisayar Atölyesi
İşkur ve Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi ortaklığı ile gerçekleşen bilgisayar atölyesinde katılımcılara temel bilgisayar bilgisi ve Microsoft Office programları öğretilmektedir. Bilgisayar Atölyesi Türk ve Suriyeli katılımcılara açıktır. Kayıt için derneğimize gelmeniz gerekmektedir.

Dikiş Atölyesi
4 ay süren dikiş atölyesinde Halk Eğitim Merkezi müfredatı ile eğitimler verilmektedir. Katılımcılar atölyede bulunan malzemeler ile uygulamalı olarak mesleki becerilerini geliştirmektedir. Yerel ve ulusal iş piyasasında tekstil sektöründeki eleman ihtiyacının fazla olması sebebiyle bu atölyeye talep oldukça fazladır. Kayıt için derneğimize gelmeniz gerekmektedir.

Kuaför Atölyesi
İşkur ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığı ile açılması planlanan kuaför atölyesi Türk ve Suriyelilere açıktır. Başvurular için lütfen derneğimize gelip kayıt yaptırınız.

Müzik Atölyesi
Müzik atölyesinde toplu olarak gitar enstrümanı gösterilmektedir. Kursiyerler atölyede bulunan diğer müzik enstrümanlarıyla da çalışmalar yapabilmektedirler.

 
 
 
gölge