Mülteciler Derneği
Mülteciler Derneği Zemin
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Mülteciler Derneği Zemin Gölge
Arapça
Almanca
İngilizce
Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı Sultanbeyli Belediyesi Logo Alman İşbirliği Giz Gmbh Logo Welthungerhilfe Logo  Sequa Logo  BPRM Logo  Relief Logo  UNHCR Logo  United Work Logo Uluslararası Mavi Hilal Vakfı Logo
 

Uçurtma Şenliği ÇocuklarWelthungerhilfe’nin desteği ile Türk ve Suriyeli çocukların eğitim gördüğü iki kardeş okulu Uçurtma Etkinliğinde bir araya getirdik. Yıldırım Beyazıt ve Zübeyde Hanım İlkokulları’nda 30’ar çocukla Uçurtma Atölyesi gerçekleştirmiş ve gönüllü eğitmenlerimizin desteği ile kendi uçurtmalarımızı yaparak uçurmaya hazırlanmıştık.

Etkinlikte bir araya gelen çocukları Türk ve Suriyeli olacak şekilde ekip arkadaşları yaparak kaynaşmaları sağlanmıştır. İkili gruplar halinde ortak bir amaçla hareket eden çocukların kısa bir zaman sonra uyum sağladıkları ve birlikte keyifli zaman geçirdikleri gözlemlenmiştir. Yemek yeme saatinde sahada yuvarlak oturma düzeni oluşturularak herkesin birbirini görebilmesi ve iletişimin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Alanda uçurtmalarını uçurtan çocuklar, günün ilerleyen saatlerinde farklı oyunları birbirlerine öğreterek birlikte hoş vakit geçirmişlerdir. Etkinlik sonrasında öğrenciler servisle okullarına bırakılmıştır.

 
 
 
golge